E3 - logo Microsoft Silver partner

Czy przechowywanie danych w chmurze jest bezpieczne?

Awaria sprzętu, czynnik ludzki, działania szkodliwych wirusów, strata sprzętu… Te wybrane zagrożenia należą do najczęstszych przypadków utraty danych w firmach i nie tylko. Co zatem zrobić, by uchronić się przed stratą ważnych informacji?

 

Co zatem zrobić, by uchronić się przed stratą ważnych informacji? Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – zdecyduj się na wdrożenie rozwiązań chmurowych w Twojej firmie. I tutaj nasuwa się kolejne pytanie… Czy przechowywanie danych w chmurze jest bezpieczne?

 

Najwyższy standard zabezpieczeń

Otóż decydując się na rozwiązanie chmurowe możesz być pewien najlepszych standardów bezpieczeństwa, które oferuje Ci firma Microsoft. Celem zapewnienia poziomu bezpieczeństwa najwyższej klasy, specjalny ekspercki zespół ds. bezpieczeństwa posługuje się działaniami takimi jak: ograniczanie ruchu, zapobieganie naruszeniom bezpieczeństwa, wykrywanie sytuacji zagrożenia i niwelowanie ich skutków.

 

W firmie Microsoft dostęp do danych posiadają jedynie upoważnieni do tego pracownicy, którzy, aby dostać się do centrum danych, muszą przejść przez wiele warstw zabezpieczeń fizycznych – czujniki ruchu, systemy alarmowe, czy czytniki biometryczne. Twoje dane magazynowane, jak i te przesyłane do użytkownika przez sieć są szyfrowane, a także przechowywane w granicach regionu. Firma Microsoft nie przeszukuje Twoich danych, ani nie używa ich w celach reklamowych. Twoje dane używane są tylko i wyłącznie w ramach potrzeb świadczenia usługi. Wszystkie działania odbywają się za Twoją zgodą i wiedzą. Regularne tworzenie kopii zapasowych, a także wymuszanie stosowania silnych haseł zapewnia Twoim danym bardzo wysoki standard bezpieczeństwa.

Działania prowadzone przez firmę Microsoft są klarowne – wiesz gdzie znajdują się Twoje dane i kto posiada do nich dostęp, a Ty, kiedy tylko chcesz możesz je zabrać ze sobą. Dodatkowo w każdej chwili możesz wyłączyć i włączyć funkcje, które mają wpływ na Twoją prywatność. Firma Microsoft rozwiązania w chmurze odnosi do najbardziej aktualnych przepisów prawnych – amerykańskie ustawy HIPAA i Sarbanes-Oxley Act, ISO 27001, Federalna ustawa o zarządzaniu bezpieczeństwem informacji, określone przez Unię Europejską wzorce klauzul umownych, program UE-USA „Bezpieczna Przystań”, kanadyjska Ustawa o ochronie danych osobowych i dokumentach elektronicznych, czy Ustawa o ochronie danych i prawach edukacyjnych rodziny.

 

Żadna z firm, która posiada własną serwerownię nie może pozwolić sobie na stosowanie działań na taką skalę, dlatego, z troski o bezpieczeństwo danych Twojej firmy warto zastanowić się nad rewelacyjnym i zarazem rewolucyjnym rozwiązaniem oferowanym przez firmę Micorsoft.

Kim jesteśmy?

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

2024 © Copyrights E3

realizacja: icube.pl